Obsah stránky

Zabijačka 16.2.2018

pátek, 16. únor 2018 // MIKROREGION ŽDÁNICKO

Již tradičně pořádají obce mikroregionu Ždánicko v zimním období zabijačku. Letos se 16. února staly hostitelskou vesnicí Uhřice. Co dříve neodmyslitelně patřilo téměř ke každému domu, je dnes už čím dál vzácnější společenskou událostí.

Text // Administrátor

Fotogalerie k článku

Zobrazit celou galerii k článku

Tradiční zabijačka mikroregionu Ždánicko

Nástup v sedum ráno a konec pozdě v noci, kdy je všechno hotové, poklizené a je čas na posezení u harmoniky a zpěvu moravských písniček. Kromě jitrniček, ovaru či jelit patří k pravé zabijačce také koláče, buchty, trdelníky nebo místní specialita anýzové hoblinky. Zimu pomáhal zahnat čaj s rumem a ochutnávka slivovice.

Zabijačkové dobroty přijel ochutnat i starosta Kyjova František Lukl.